14 grudzień 2023
Dnia 7 grudnia 2023 w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Strzelcach Opolskich odbył się II etap konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie czterech szkół Opolszczyzny : PSP 4 w Strzelcach Opolskich, PSP nr 3 w Zdzieszowicach, ZPO w Otmicach oraz SP w Leśnicy , łącznie 12 osób , które w pierwszym etapie szkolnym wykazały się największą wiedzą o zawodach rzemieślniczych. Celem konkursu było nie tylko uhonorowanie najzdolniejszych uczestników, ale także promowanie wiedzy o różnych zawodach rzemieślniczych oraz zachęcanie młodzieży do wyboru ścieżki edukacyjnej w branżowej szkole zawodowej.

11 grudzień 2023
8 grudnia 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej odbył się osiemnasty Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Es Weihnachtet”.

5 grudzień 2023
Pierwsza niedziela adwentu to świetna okazja do….zorganizowania Jarmarku Bożonarodzeniowego. I tak też zrobiliśmy!

1 grudzień 2023
30 listopada 2023 r. wszystkie grzeczne dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Strzelcach Opolskich, a było ich ponad 130 wyruszyły na spotkanie ze Świętym Mikołajem do jego chaty w Jura Parku w Krasiejowie.

30 listopad 2023
21 listopada, w Mysłowicach odbył się ogólnopolski turniej roboczy Liga Robotów oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki , inżynierii, technologii, a także sztuki matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku.

29 listopad 2023
Listopad był wyjątkowym miesiącem dla społeczności szkół w Dziewkowicach, Szymiszowie i Suchej. Odwiedziły ich uczniowie i nauczycielki z Norwegii, którzy we wrześniu gościli delegację naszej gminy w Moss. Współpraca między szkołami jest jednym z działań zawartych w Projekcie „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” finansowanego z Funduszy Norweskich.

6 listopad 2023
W Publicznej Szkole Podstawowej w Dziewkowicach dzięki dofinansowaniu Fundacji Most the Most z siedzibą w Warszawie realizowany jest grant „Most the Music” polegający na organizacji i prowadzeniu chóru w Gminie Strzelce Opolskie.

3 listopad 2023
Młodzieżowa Rada Gminy w Strzelcach Opolskich ogłasza wybory do Rady.  W załączeniu materiały potrzebne do przeprowadzenia wyborów.

13 październik 2023
Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny.
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania!

11 październik 2023
10 października 2023 roku w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2009-12-06 00:38:21)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2024-04-05 07:18:44)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15266633