eTwinning „Reuse, Reduce, Recycle"

28 wrzesień 2022
W dniach 21- 23 września 2022r uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich wzięli udział w wyjeździe do szkoły partnerskiej w Holicach w Czechach. Grupa wzięła udział w warsztatach ekologicznych, które były początkiem pracy w nowym projekcie eTwinning „ Reuse, Reduce, Recycle”.
Poza integracją uczniowie przygotowali logo projektu, eko-słowniczki w języku polskim, czeskim i angielskim, a szkolni koordynatorzy zaplanowali wspólną pracę na cały rok. Międzynarodowa grupa spotkała się również w ratuszu ze starostą Holic, który przedstawił młodym ludziom historię miasta i jego słynnych mieszkańców odwołując się do postaci honorowych obywateli pani Hanny Sternlicht, która przeżyła holocaust oraz doktora Emila Holuba- badacza Afryki.
Projekt zakończy się wizytą grupy czeskiej w Strzelcach Opolskich w przyszłym roku szkolnym.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2022-09-28 08:28:37)

Data aktualizacji: 18 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15276124