Nowa odsłona przedszkolnych Krasnoludków w PP 8

12 marzec 2024
Od 1979 roku Krasnoludki witały wszystkich odwiedzających Przedszkole Publiczne nr 8 w Strzelcach Opolskich Stały się znakiem rozpoznawczym, unikalnym motywem, niezmiennym przez lata. Autorką obrazu zainspirowanego utworem M. Konopnickiej "Na jagody" była pani Krystyna Dziarkowska.
Pomimo licznych rewitalizacji "Krasnoludki" padły ofiarą upływającego czasu. W związku z powyższym podjęto decyzję o remoncie ściany. Oczywistym jednak było dla pracowników naszego Przedszkola oraz Rady Rodziców, że motyw baśniowych Krasnali będzie kontynuowany. Wykonania nowej odsłony muralu podjęli się panowie Wojciech Walczyk oraz Rafał ze Street Art z Krapkowic. Ci wiekloformatowi artyści specjalizują się w tzw. sztuce miejskiej. Ich dzieło wita dzieci, rodziców, pracowników oraz gości w holu naszego Przedszkola od 1 marca. Uroczystość odsłonięcia obrazu zgromadziła wielu gości zarówno tych, którzy na co dzień związani są z naszym Przedszkolem jak i spoza naszej placówki. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za obecność i entuzjastyczne przyjęcie naszych "Krasnali"

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2024-03-12 07:25:40)

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15377526