Rewizyta prosto z Norwegii

29 listopad 2023
Listopad był wyjątkowym miesiącem dla społeczności szkół w Dziewkowicach, Szymiszowie i Suchej. Odwiedziły ich uczniowie i nauczycielki z Norwegii, którzy we wrześniu gościli delegację naszej gminy w Moss. Współpraca między szkołami jest jednym z działań zawartych w Projekcie „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” finansowanego z Funduszy Norweskich.
Norwegowie mieli możliwość odwiedzenia każdej szkoły. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, odwiedzili Burmistrza Strzelec Opolskich i podziwiali panoramę miasta z wieży ratuszowej. Byli z wizytą na farmie fotowoltaicznej w okolicach Olszowej. Zwieńczeniem pobytu, który zaowocował przyjaźniami na długie lata, był udział w śląskiej biesiadzie z Suskimi Skowronkami w Suchej. Specjalnie na tę okazję przygotowano palenisko, które upamiętnia wizytę.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2023-11-29 14:09:06)
Informację zmodyfikował(a): Jarosław Pietrucha (2023-11-30 13:47:44)

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15469556