PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ

22 maj 2007
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich informuje o przyznaniu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, placówkom oświatowym gminy Strzelce Opolskie pracowni komputerowych oraz centrów multimedialnych do bibliotek szkolnych w 2007 roku.
Pracownie oraz centra multimedialne zostały przyznane w ramach dwóch programów: „Pracownie komputerowe dla szkół edycja 2007" i „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych - edycja 2007".

Pracownie komputerowe dla szkół edycja 2007 - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ma na celu wyposażenie placówek oświatowych w sprzęt informatyczny do nauczania przedmiotów z wykorzystaniem dostępu do internetu.
W skład wyposażenia centrum wchodzi:
- stanowiska komputerowe dla uczniów - 10 kpl.,
- serwer wraz z systemem sieciowym - 1 kpl.,
- drukarka sieciowa - 1 szt.,
- skaner - 1 szt.,
- Wideoprojektor - 1 szt.,
- komputer przenośny - 1 szt.,
- urządzenia sieciowe oraz wykonanie sieci strukturalnej,
- oprogramowanie edukacyjne.
W gronie 209 placówek oświatowych województwa opolskiego, którym przyznano wyposażenie multimedialne, znalazło się 7 placówek gminy Strzelce Opolskie:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Strzelcach Opolskich,
2. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Strzelcach Opolskich,
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej,
4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziewkowicach,
5. Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Strzelcach Opolskich,
6. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Strzelcach Opolskich - (Macintosh)
7. Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie - (Macintosh)

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych - edycja 2007 - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ma na celu wyposażenie bibliotek w sprzęt umożliwiający wykorzystywaniu przez uczniów zasobów oprogramowania multimedialnego oraz dostępu do internetu.
W skład wyposażenia centrum wchodzi:
- stanowiska komputerowe dla czytelników - 4 kpl.,
- wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner + drukarka),
- urządzenia sieciowe oraz wykonanie sieci strukturalnej,
- oprogramowanie multimedialne
W gronie 109 placówek oświatowych województwa opolskiego, którym przyznano wyposażenie multimedialne, znalazły się 4 placówki gminy Strzelce Opolskie:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Strzelcach Opolskich,
2. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Strzelcach Opolskich,
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej,
4. Publiczne Gimnazjum w Szymiszowie.

Pracownię komputerową otrzymała również Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grodzisku.

Wykonanie sieci strukturalnych oraz dostawy sprzętu i szkolenie pracowników przewidziane jest na IV kwartał 2007 roku.

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15459018