KWALIFIKACJE UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWEJ WYMIANY MŁODZIEŻY

24 maj 2007
Rozpoczęty został proces kwalifikacji uczestników międzynarodowej wymiany młodzieży z miast partnerskich: Strzelce Opolskie, Soest, Druskienniki oraz Kampen
Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich oraz Strzeleckie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej informują, że rozpoczęty został proces kwalifikacji uczestników międzynarodowej wymiany młodzieży z miast partnerskich: Strzelce Opolskie, Soest, Druskienniki oraz Kampen.
Projekt wakacyjnej wymiany młodzieży odbędzie się w Druskiennikach na Litwie, w dniach 7 - 18 lipca 2007 roku. Temat projektu: "Druskienniki w Europie i Europa w Druskiennikach".

Uczestnikiem projektu może być uczeń lub absolwent gimnazjum prowadzonego przez gminę Strzelce Opolskie (czyli PG nr 1, PG nr 2 w Strzelcach Opolskich oraz PG w Szymiszowie), który:
- urodził się: od 1 stycznia 1989 do 31 grudnia 1992;
- zameldowany jest na terenie gminy Strzelce Opolskie;
- uzyskał co najmniej „dobre" oceny na koniec poprzedniego roku szkolnego i w pierwszym semestrze aktualnego roku szkolnego z następujących przedmiotów: j. polski, j. angielski, j. niemiecki, wiedza o społeczeństwie geografia, historia;
- ma silną motywację do udziału w przygotowaniu, realizacji i podsumowaniu projektu,
- wyróżnia się aktywnością społeczną i/lub osiągnięciami w konkursach, olimpiadach, itp.

Za organizację procesu kwalifikacji uczestników projektu odpowiadają dyrektorzy poszczególnych szkół. Komisje w poszczególnych gimnazjach, na podstawie samodzielnie opracowanych zasad i kryteriów, zakwalifikują następującą liczbę uczestników:
PG nr 1 - 5 uczestników,
PG nr 2 - 6 uczestników,
PG w Szymiszowie - 4 uczestników
Dodatkowo szkoły mogą dokonać kwalifikacji po jednym uczniu lub absolwencie na tzw. listę rezerwową.

Szczegółowe informacje, zainteresowanym uczniom lub absolwentom, udzielane są w sekretariatach właściwych szkół.

Data aktualizacji: 25 kwiecień 2024, Licznik odwiedzin: 15435913